مقدمه

به طور میانگین هر مو آقایان در ماه ، ۱/5 سانتی متر رشد میکند و بلند میشود ، بنابراین در صورتی که مو کوتاه نشود بعد از یک سال موهای فرد حدود ۱8 سانتی متر بلند میشود . مشکلی که بسیاری از آقایان دارند این است که سرعت رشد موهایشان کند و کمتر از حالت طبیعی است و یا با توجه به مدل مویی که علاقه دارند ، به دنبال افزایش سرعت رشد موهایشان هستند .

در ادامه به چند نکته اشاره می کنیم که رعایت آن ها می تواند باعث 2 برابر شدن سرعت رشد مو در مردان شود . . .

نکات افزایش سرعت رشد مو آقایان

1 - دوش با آب سرد ممنوع !

آب خیلی سرد ، مویرگ های خونی پوست سر  را که مواد غذایی و لازم را انتقال می دهند ، تخریب می کنند .  برای سلامت سلول های پوست و موهای سر ، رگ های خونی باید درست کار کنند پس بهترین کار استفاده از آب ولرم است .

2 - آب برنج

اگر هر روز به مدت یک هفته مو هایتان را با آب به دست آمده از آبکشی برنج ، آبکشی و ماساژ دهید ، اثر معجزه آسایی خواهید دید . آبی که حاصل از آبکشی برنج است ، حاویِ ویتامین‌ها و مواد معدنیِ بسیار زیادی ازجمله آمینواسیدها ، ویتامین B ، ویتامین E ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌ها است .

3 - خواب کافی

در حالت ایده آل 7 - 8 ساعت خواب برای یک مرد بالغ می تواند مناسب باشد .  در خواب  هورمون های دستور دهنده ی ترمیم و ساخت سلول ها به بیشترین میزان خود می رسند و همچنین خوابیدن باعث افزایش گردش خون در اطراف ریشه موها می شود .

4 - شانه نزدن موی خیس

هرگاه موهایتان خیس بود از شانه زدن ، کشیدن و یا فشار دادن آن ها اجتناب کنید . موهای خیس حساسیت و آسیب دیدگی شان بسیار بالا است . بهتر است قبل از شانه کردن ، موهایتان را به ملایمت با حوله خشک کنید ، تحت هیچ شرایطی موها را تحت فشار بین حوله قرار ندهید، به خصوص موهایی که تازه بلند شده باشند .

5 - حرارت و گرما به مو را کاهش دهید

اگر شما مدام از سشوار و یا اتو مو استفاده می کنید ، موهای شما آسیب خواهند دید . گرمای مداوم مانع از رشد سریع موهایتان می شوند . سعی کنید به جای استفاده از سشوار یا اتو مو از سایر حالت دهنده ها استفاده کنید و یا استفاده از آن ها را کم کنید .

6 - روغن نارگیل

پس از گرم نمودن روغن نارگیل ، هفته ای دو بار آن را بر روی پوست سر خود و همچنین بر روی موهایتان پخش کنید ، با استفاده منظم از روغن نارگیل موهای شما سالم تر و سریع تر رشد می کنند .

7 - خوردن غذا های سالم و مقوی

درست است که مو به استایل و زیبایی خیلی کمک می کند ، اما از نظر حیاتی عضوی ضروری نیست و برای غذارسانی جزو الویت ها نمی باشد، در نتیجه هرگونه عدم تعادل غذایی اول از همه روی موها تاثیر می گذارد . برای داشتن مو هایی سالم و رشد مو ها دقت کنید که حتما مواد غذایی زیر در برنامه غذاییتان باشد :

  1.  ویتامین c  
  2. امگا 3 
  3. نوشیدن 2 لیتر آب در روز 
  4. پروتئین حیوانی ( مثل گوشت )  و گیاهی ( مثل حبوبات )  
  5. صبحانه کامل