دانه های سر سیاه روی بینی

علت

پوست دارای منافذی است که غدد ترشح کننده چربی در این منافذ وجود دارد ، هنگامی که که چربی روی پوست با سلول های مرده پوست ترکیب شود ، باعث بسته شدن این منافذ می شود که به شکل دانه هایی سیاه رنگ ( معمولا روی بینی ) پدیدار می شود .

درمان

در ادامه ، برای از  بین بردن دانه های سر سیاه 2 روش معرفی می شود که روش دوم توصیه می شود :

1 - استفاده از خمیر دندان و مسواک

ابتدا یک پارچه تمیز را خیس کرده و به مدت 30 ثانیه بر روی بینی خود بگذارید ، سپس مقدار کمی خمیر دندان را در ظرف کوچکی ریخته و با  مقدار کمی آب مخلوط کنید تا نرم تر شود . سپس با استفاده از مسواک ، خمیر دندان را روی بینی ( محل دانه های سر سیاه ) پخش کنید و با فشار ملایم ، مسواک را 5 دقیقه روی بینی ماساژ دهید . در آخر بینی خود را با آب ولرم بشویید ؛ و خواهید دید دانه های سرسیاه به طور قابل توجهی از بین رفته اند . ( این روش به علت احتمال آسیب به پوست بینی و احتمال سوزش چشم ( به خاطر بوی خمیر دندان ) پیشنهاد نمی شود و صرفا برای اطلاع شما و موارد ضروری بیان شد . روش اصولی ، استفاده از اسکراب می باشد . )

2 - استفاده از اسکراب ( لایه بردار )

کرم لایه بردار و پاک کننده پوست صورت یا اسکراب ، آقایان همانند يك سمباده نرم عمل نموده و لایه های فرسوده و خشن پوست را جدا کرده و بدون آسیب زدن به لایه محافظ پوست ، جوش های سرسیاه را به تدریج از بین می برد و منافذ پوست را باز می کند . استفاده منظم از کرم اسکراب به عنوان روتین پوستی برای صورت باعث می شود سلول های مرده پوست صورت به طور متداول پاکسازی شوند و در نتیجه برای همیشه دانه های سر سیاه بینی وجود نخواهند داشت .