معمولا از یخ برای درمان کبودی و کاهش درد در مناطق آسیب دیده پوست استفاده می کنیم . اما میدانستید که سالهاست که کره ای ها از یخ برای جوانسازی و شادابی پوست استفاده می کنند ؟

ماساژ صورت با یخ

استفاده از یخ به خاطر آسان بودن ، ارزان بودن ، در دسترس بودن ، ثابت شده بودن از نظر علمی و تجربی می تونه روش خیلی مناسبی برای جوانسازی پوست باشه .  استفاده از یخ فواید زیادی داره که با هم بررسی می کنیم :


1 - جلوگیری از چین و چروک صورت

زمانی که صورت خود را چند دقیقه در تماس با یخ قرار می دهید ، دمای پایین ایجاد شده از طرف یخ باعث افزایش گردش خون در پوست می شود که همین امر باعث جلوگیری از ایجاد چین و چروک در پوست می شود .

2 - کاهش چربی پوست صورت

دمای پایین یخ باعث بسته شدن منافذ پوست می شود که همین امر باعث کاهش ترشح چربی در پوست می شود .

مالش یخ به صورت ، باعث باز شدن رگ های بسته صورت شده که نتیجه آن شادابی و سرزنده شدن پوست می شود .

3 - درخشان کننده و شاداب کننده پوست

مالش یخ به صورت ، باعث باز شدن رگ های بسته صورت شده که نتیجه آن شادابی و سرزنده شدن پوست می شود .

4 - رفع پف زیر چشم

یخ و مالش آن از زیر چشم تا ابرو ، می تواند در کاهش ورم و پف زیر چشم تاثیر گذار باشد .

5 - درمان آفتاب سوختگی

استفاده از یخ در قسمت آفتاب سوخته پوست میتواند به کاهش درد ، قرمزی و التهاب کمک کند و باعث شود که زودتر محل آسیب دیده درمان شود .


نحوه استفاده از یخ

یخ را به آرامی و بدون فشار زیاد بر روی پوست صورت خود به مدت 5 دقیقه بمالید و سپس بگذارید تا صورتتان به صورت طبیعی خشک شود . برای اینکار یک برنامه منظم داشته باشید به عنوان مثال هفته ای 2 بار می تواند ، به اندازه باشد . اگر به دنبال نتیجه ای سریع هستید هر روز 2 بار این ماساژ با یخ را تکرار کنید و در عرض 1 ماه تاثیرات معجزه آسایی در صورت و جوان سازی پوست خود خواهید دید .