تمیز نگه داشتن تیغ اصلاح ، یک اصل بسیار مهم و حیاتی برای داشتن اصلاح راحت محسوب می شود . همچنین رعایت نکات تمیز کردن تیغ اصلاح در افرایش طول عمر تیغ تاثیر بسزایی دارد که در نهایت اصلاحی بهتر و راحت تر را برای شما به ارمغان می آورد .
شکل هندسی تیغ ژیلت ساختاری بسیار خاص دارد و طراحی ها و مهندسی های زیادی به منظور قرار گیری هر قطعه ژیلت انجام شده است ؛ از جمله سایز و شکل تیغ و دسته ژیلت و همچنین قسمتی که تیغ و دسته بهم پیوند داده می‌شوند بسیار منحصر بفرد است که در نهایت منجر به راحتی بیشتر و افزایش میزان رضایت آقایان شده است . طراحی خاص ژیلت باعث شده ، هنگامی که سعی در تمیز کردن تیغ اصلاح خود دارید ممکن است ندانسته به آن آسیب بزنید . در ادامه اشتباهات رایجی که در تمیز کردن ژیلت وجود دارد را بررسی می کنیم ، سپس روش درست تمیز کردن ژیلت را توضیح می دهیم تا با رعایت نکات آن عمر تیغ ژیلت خود را به حداکثر برسانید .


اشتباهات رایج در تمیز کردن ژیلت :

1 - کشیدن ژیلت بر روی حوله : بسیاری از آقایان به منظور خشک کردن سریع تر تیغ خود آن را بروی یک حوله می‌کشند . این کار اشتباه است ، چرا که موجب کند شدن تیغ و کاهش طول عمر ژیلت می‌شود .

2 - کوبیدن و ضربه زدن ژیلت به گوشه های سینک : این امر موجب آسیب جدی و از بین رفتن ژیلت می‌شود .


نکات تمیز کردن صحیح و اصولی ژیلت :

برای تمیز کردن تیغ اصلاح خود ، آن را با جریان آب تمیز کنید به این صورت که تیغ اصلاح خود را چند ثانیه در زیر شیر آب نگه دارید و بگذارید تا جریان آب موهای به دام افتاده در تیغ را رها سازد . پس از این عمل ژیلت را چندین بار در هوا تکان دهید تا آب های اضافی از آن جدا شود .

سپس اجازه دهید ، ژیلت شما در هوای آزاد و به دور از رطوبت خشک شود . ( از آنجا که حمام محیطی مرطوب است ، محل مناسبی برای نگه داشتن ژیلت نیست و بهتر است در محیط اتاق که مرطوب نیست ، نگه داری شود )

 از تیغ ژیلت خود به خوبی محافظت کنید و اگر ژیلت شما دارای درپوش و یا محافظ است ترجیحا داخل آن قرار دهید .