1 - نحوه شستن مو

اگر موی سر خشکی دارید ، در هنگام حمام حتما از آب ولرم استفاده کنید .  هر روز حمام نروید و در هر بار حمام رفتن فقط یکبار مو هایتان را بشویید . ( شستشوی زیاد سر موجب خشکی بیشتر و ریزش مو می شود . )  در هنگام شستشوی با شامپو سعی کنید با استفاده از نوک انگشتان به آرامی پوست سر خود را ماساژ دهید .

2 - کوتاه کردن مو

یکی از مشکلات مو های خشک موخوره است . برای جلوگیری از موخوره و رشد بهتر مو ها بهتر است موها مرتب کوتاه شود .

3 - محلول های تقویت مو

مو های خشک هم باید تغذیه رسانی و آب رسانی شوند پس استفاده از محلول ها و لوسیون های تقویت کننده مو ، می تواند بسیار مفید باشد . 

4 - استفاده از کلاه هنگام استخر

اگر موی خشکی دارید و شنا ورزش مورد علاقه تان است ، حتما از کلاه شنا استفاده کنید . کلر موجود در آب استخر قلیایی است و همین موضوع باعث خشک تر شدن موهایتان می شود .


5 - استفاده از شامپو مناسب موهای خشک

برای موهای خشک حتما از شامپو های ملایمی استفاده کنید که مخصوص مو های خشک فرموله شده باشند . در این نوع شامپو ها معمولا روغن آرگان ، روغن زیتون ، روغن جوجوبا و روغن نارگیل وجود دارد و همچنین دارای انواع ویتامین ها به خصوص ویتامین B هستند . برای خرید انواع شامپو های مردانه مخصوص مو های خشک اینجا کلیک کنید

6 - شانه کردن مو ها

شانه نکردن مو ها باعث می شود چربی طبیعی کف سر به ساقه موها نرسد که این امر باعث خشکی بیشتر می شود. پس حتما مو های خود را شانه کنید .  استفاده از شانه های چوبی به خاطر دلایل زیر بهتر و مفیدتر است : 

  • با شانه های چوبی موها راحت تر شانه می شوند . 
  • باعث کاهش الکتریسیته مو می شود .  
  • باعث کاهش وز موهای خشک می شود . 
  • به راحتی تمیز می شود .