سیاهی دور چشم 

عواملی مثل بالا رفتن سن ، خشکی پوست ، ساعات طولانی کار مقابل کامپیوتر ، استرس‌ روانی و فیزیکی ، کم خوابی و رژیم غذایی نامناسب میتونه باعث سیاهی دور چشم بشه . سیاهی دور چشم مشکل پوستی جدی نیست اما فرد را خسته ، بیمار و پیر نشان می دهد ؛ در ادامه به چند روش مجزا برای درمان سیاهی دور چشم معرفی می شود ...


استفاده از روغن بادام

نحوه استفاده :  قبل از خواب شبانه ، مقداری از روغن بادام را در ناحیه سیاه دور چشم ماساژ دهید و بعد تا صبح بخوابید . صبح که از خواب بلند شدید ناحیه دورچشم را با آب سرد بشورید . این کار را تا زمان بر طرف شدن سیاهی دور چشم انجام دهید .


استفاده از سیب زمینی خام نحوه استفاده :  پوست سیب زمینی رو بکنید و بعد آن را به صورت حلقه های نازک ببرید . روی هر چشم یک حلقه قرار دهید و 15 دقیقه بزارید روی چشم و دور چشم بمونه . این کار رو هر روز به مدت یک ماه انجام دهید .


استفاده از زردچوبه

نحوه استفاده : 2 قاشق چای خوری پودر زردچوبه را باآب آناناس مخلوط کنید تا خمیری سفت به دست بیاد . خمیر رو دور چشم بمالید و 10 دقیقه بزارید بمونه . بعد 10 دقیقه با یک پارچه نرم و مرطوب آن را پاک کنید . این کار را روزی یکبار تا زمان رسیدن به نتیجه تکرار کنید .


استفاده از چای کیسه ای

نحوه استفاده :  چای کیسه ای که استفاده شده و خیس است را ابتدا نیم ساعت در یخچال بگذارید تا خنک شود . سپس بر روی هر چشم یک چای کیسه ای قرار دهید و بزاید 10 دقیقه بمونه . بعد کیسه هارو وردارید و صورتتان را بشورید . این کار رو هر روز و به مدت چند هفته انجام دهید .