شوره سر چیست ؟

شوره سر ، اختلال پوستی است که به صورت پوسته پوسته شدن خود را نشان می دهد . نشانه بارز شوره سر ، سفیدک ها روی شانه و لابه لای موها هستند . این عارضه نا خوشایند در صورتی که درمان نشود ممکن است منجر به ریزش مو شود ، پس درمان آن هم از لحاظ جنبه ظاهری و درمانی بسیار مهم است .


علت ایجاد شوره سر

1 - خشک بودن پوست سر    2 - حساسیت به بعضی محصولات مراقبت از مو   3 - کم شستن یا دیر به دیر شستن مو ها   4 -  قارچ مالاسه زیا    5 - چرب و حساس بودن پوست سر   6 - استفاده از شامپو های نامناسب


درمان شوره سر

اولین اقدام برای رفع شوره سر انتخاب یک شامپو مناسب و شستن منظم مو با آن شامپو ضد شوره است . حتما و حتما از شامپویی استفاده کنید با توجه به مو های خشک یا چرب شما آن شامپو مناسب مو های چرب یا موهای خشک باشد .

( شما می توانید برای مشاوره و خرید انواع شامپو های ضد شوره سر مخصوص آقایان به صفحه ی تماس با ما  مراجعه کنید . )

در ادامه به روش های موثر و مفید دیگر برای درمان شوره سر اشاره می شود . . .

سرکه سیب

یکی از درمان ها برای شوره سر که بسیار مفید نیز می باشد استفاده از سرکه سیب است . سرکه سیب را با آب گرم به طور مساوی مخلوط کنید . سپس آن را روی موهای خود ریخته و ماساژ دهید ، طوری که این محلول پوست سر شما را به طور کامل بپوشاند . پس از چند دقیقه موی خود را با آب شستشو دهید . این کار را هفته ای دو بار تکرار کنید .

ماساژ کف سر

هر روز با استفاده از نوک انگشت های خود پوست سرتان را به آرامی چند دقیقه ماساژ دهید ؛ این کار سبب افزایش رسانی خون به کف سر و در نتایجه رشد بهتر و سریع تر سلول های پوست سر می شود . پیشنهاد میکنیم مقاله ی مختصر و مفید ما را در مورد فواید ماساژ سر را مطالعه نمایید .

روغن نارگیل

این روغن در درمان شوره سر موثر است . قبل از حمام سه تا پنج قاشق غذاخوری روغن نارگیل را به پوست سر بمالید و بگذارید به مدت یک ساعت بماند . سپس آن را با شامپو بشویید . 

حمام ( شستشوی مو) منظم و متعادل

حمام زیاد و بیش از حد مو ها پوست سر خشک کرده و موجب تحریک ترشح چربی بیشتر و در نتیجه شوره می شود . از طرفی حمام کم و دیر به دیر ، باعث ماندن آلودگی و چربی روی پوست و در نتیجه شوره می شود . از این رو هر روز حمام رفتن خوب نیست و سعی کنید هر یک روز یکبار یا دو روز یکبار حمام ( شستن مو ) بروید .

قرار گرفتن در نور آفتاب

قرار گرفتن در زیر نور آفتاب می تواند در رفع شوره سر موثر باشد ، البته هنگام قرار گرفتن در زیر نور آفتاب حتما از کرم های مخصوص ضد آفتاب مردانه برای پوست صورت و پشت گردن خود استفاده کنید .

ماست

ماست در رفع شوره سر و تامین ویتامین های مورد نیاز مو موثر است . مقداری ماست را به کمک انگشتان بین تارهای مو پخش نموده و ماساژ دهید . سپس اجازه دهید تا به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بر روی سر باقی بماند ، در نهایت سرتان را به کمک آب ولرم شستشو دهید .