اصلاح صورت برای بسیاری از آقایان یکی از پر تکرار ترین روتین های بهداشتی و زیبایی است.
با اصلاح ریش بسیاری از آلودگی ها و ذرات گرد و غباری که به موها چسبیده اند از بین می‌روند از این رو بحث بهداشتی این امر بسیار حائز اهمیت است‌ . تفاوتی نمی‌کند که شما مداوم اینکار را انجام می‌دهید یا برای اولین بار اقدام می‌کنید ، در ادامه نکاتی گفته می شود با رعایت آن ها اطلاحی راحت تر و پوستی شاداب تر خواهید داشت :


۱- برای به حداقل رساندن آسیب پوستی و التهاب حتما قبل از اصلاح پوست خود را کاملا خیس کنید ، همچنین این امر موجب نرم تر شدن موهای شما می‌شود و تیغ اصلاح راحت تر روی پوست شما سر خواهد خورد.
۲- حتما از ژل شستشوی صورت به منظور از بین بردن چربی ها و آلودگی ها و سلول های مرده پوست استفاده کنید و پوست خود را برای یک اصلاح راحت آماده کنید.
۳- پس از آغشته شدن ژل یا فوم اصلاح به پوست به مدت یک دقیقه زمان بدهید تا بر روی پوست بماند این امر موجب نرم شدن موهای شما و راحت تر سر خوردن تیغ اصلاح بر روی پوست شما می‌شود.
۴- قبل از اصلاح ابتدا تیزی تیغ خود را چک کنید و در صورت نیاز سر تیغ خود را با یک سر تیغ نو تعویض نمایید. تیغ کند منجر به آسیب و خراش به پوست صورت و گردن شما خواهد شد.
۵- با استفاده از نوک انگشتان ، پوست صورت خود را کمی به بالا کشیده و ژیلت را به آرامی بر روی پوست صورتتان بکشید.
۶-توجه داشته باشید که بدون ژل یا فوم اصلاح ، صورت خود را اصلاح نکنید و همچنین از کشیدن چند باره تیغ بر روی یک ناحیه خودداری کنید.
۷- پس از اصلاح ، صورت خود را با آب سرد بشویید و با حوله به صورت ضربه ای صورت خود را آرام خشک کنید.
۸- برای رطوبت رسانی و جلوگیری از آسیب به پوست خود از محصولات اَفتر شیو مناسب پوست خود استفاده کنید.

۹- اگر پوست صورت حساسی دارید و با رعایت کردن تمام نکات بالا باز هم دچار آسیب های پوستی بعد از اصلاح شدید ، به شما پیشنهاد می کنیم از ژیلت مخصوص پوست های حساس استفاده کنید . این ژیلت که از نوآوری های کمپانی معروف Gillette است ، به گونه ای طراحی شده که کمترین فشار را به پوست وارد کند :

فروشگاه لوکس مَرد ، تخصصی ترین فروشگاه لوازم بهداشتی و آرایشی آقایان ، این ژیلت کمیاب را به تازگی موجود کرده ، برای مشاهده اطلاعات و خرید این ژیلت بر روی عکس بالا کلیک کنید .