بسیاری از آقایان مشکل کم پشت بودن و یکدست نبودن موهای ریش و سیبیل را تجربه کرده اند . داشتن ریشی یکدست و پرپشت برای زیبایی مردانه آرزوی بسیاری از آقایان است . همچنین ریش و سیبیل آقایان باعث سلامت پوست آن ها می شود و در جلوگیری از پیری زودرس تاثیر دارد . در این پست به معرفی 4 روش طبیعی برای پرپشت کردن ریش و سیبیل مردانه می پردازیم :


1- آب لیمو و دارچین

دارچین و لیمو ترش اگر با یکدیگر ترکیب شوند سبب افزایش رشد مو ها و پرپشت شدن ریش صورت می شوند . دو قاشق چایخوری آبلیموی ترش را با یک قاشق چایخوری دارچین ترکیب کنید و مخلوط این مواد را روی پوست صورت خود بگذارید و پس از گذشت 20 تا 30 دقیقه صورتتان را با آب سرد بشویید . براي گرفتن نتيجه بهتر از این شیوه دو بار در هفته استفاده نمایید . ( در صورت بروز حساسیت از انجام آن صرف نظر کنید و روش های دیگری که در ادامه معرفی می شود را امتحان کنید .)

2- روغن نارگیل و روغن رزماری

ماساژ صورت با ترکیب روغن نارگیل و روغن رزماری یکی از راه‌های افزایش رشد سریع ریش و سیبیل است . روغن نارگیل و رزماری را با نسبت 10 به 1 با هم مخلوط کرده و با استفاده از پنبه روی صورت بمالید و ماساژ دهید . پس از 15 دقیقه با آب سرد بشویید .

براي تأثير بهتر ، دو یا سه بار در هفته از این شیوه استفاده کنید .

3- روغن اوکالیپتوس

تحقیقات نشان داده است ، روغن اوکالیپتوس تاثیر بسیار مفیدی بر سلامت پوست دارد ولی باید برای ایمنی بیشتر آن را با استفاده از آب رقیق کرد ؛ پس روغن اوکالیپتوس را به نسبت 1 به 4 با آب ولرم مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را با استفاده از پنبه بر روی محل ریش یا سیبیل خود بمالید و ماساژ دهید و بعد از گذشت 20 دقیقه با آب سرد صورت خود را بشویید .
4- ماساژ درمانی

ماساژ صورت سبب افزایش گردش خون در پوست صورت شده و به تحریک رشد مو های صورت کمک می کند . برای پرپشت شدن ریش و سیبیل خود با ماساژ درمانی ، دستورالعمل زیر را انجام دهید :

 با کمک نوک انگشتان خود روی نقاطی از پوست تان که بیش تر تمایل دارید مو رشد کند را ماساژ دهید . سعی کنید موقع ماساژ دادن قدری هم فشار ( ملایم)  ایجاد کنید تا به این طريق بیش تر سبب تحریک ریشه موها شوید . سعی کنید حرکت دست تان حالت چرخشی ( دایره وار) داشته باشد و ماساژ را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ادامه دهید . براي گرفتن بهترین نتيجه ۲ بار در روز از این شیوه استفاده کنید .