دراین مقاله ، آموزش صحیح شستشوی صورت ویژه آقایان و همچنین مواردی که  اغلب آقایان در شستن صورت رعایت نمی کنند ، در 6 نکته تدوین شده که عبارتند از :

1 - صورت را روزی دو بار بشویید

شستشوی بیش از حد صورت باعث می شود توازن سطح پوست برهم بخورد و باکتری ها راحت تر به آن نفوذ کنند و همچنین پوست آسیب می بیند و حتی باعث قرمز شدن پوست صورت می شود ؛ از طرفی دیگر شستن کم و دیر به دیر صورت باعث ایجاد آلودگی و چربی روی صورت می شود . پیشنهادی که متخصصان پوست و مو می کنند ، شستن صورت یکبار صبح بعد از خواب و یکبار عصر می باشد .

 2- از صابون استفاده نکنید

برای شستن صورت به هیچ وجه از صابون استفاده نکنید زیرا پوست صورت بسیار ظریف است و استفاده از صابون موجب خشک شدن پوست صورت می شود . به جای صابون از ژل شستشوی صورت مخصوص آقایان استفاده کنید که موجب حفظ چربی طبیعی پوست و تقویت سلامت پوست صورت شما می شود . 

3 - برای شستن صورت خود وقت بگذارید

پوست صورت حساس تر از پوست سایر نقاط بدن است پس برای شستن آن باید آرام و با دقت عمل کنیم . از انگشت ها برای شستن صورت ( ماساژ حین شستن ) استفاده کنیم . عده زیادی از آقایان صورت خود را سریع و خشن می شویند و خشک می کنند که این کار به پوست صورت آسیب می رساند ؛ بنابراین هیچ وقت سریع یا محکم با کف دست صورت خود را نشوییم .

 4- از آب ولرم استفاده کنید

شستن صورت با آب داغ موجب آسیب و خشک شدن بافت پوستی صورت می شود از طرفی دیگر شستن صورت با آب سرد موجب بسته شدن منافذ پوست می شود ؛ پس بهترین کار استفاده از آب ملایم که نه سرد باشد و نه گرم می باشد .

5 - از اسکراب ( لایه بردار ) مخصوص آقایان استفاده کنید

اسکراب یا لایه بردار محصولیست به شکل کرم یا ژل که با از بین بردن سلول های مرده ، جوش های سر سیاه و سایر آلودگی ها ، پوست را پاکسازی می کند و باعث می شود پوست جدید و تمیز زیر نمایان شود . از نظر متخصصان پوست و مو هفته ای یکبار باید از اسکراب برای صورت استفاده کرد .

6 - استفاده صحیح از حوله

بعد از شستن صورت ، برای خشک کردن به هیچ وجه حوله را روی صورت خود نکشید به جای آن حوله را با آرامی و به صورت نقطه نقطه رو صورت بچسبانید تا صورتتان خشک شود .  حوله را هر دو هفته یکبار بشویید و برای صورت یک حوله مخصوص صورت داشته باشید .